Real Madridin keskuspuolustaja Antonio Rüdiger on löytänyt itsensä Galatasarayn tutkasta. Urheilulehti Fanatik kertoo, että hän on turkkilaisseuran ostoslistalla ensimmäisenä tammikuun siirtoikkunassa.

Vaikka Rüdigerin, 32, pesti Madridissa loppuisi kuluvan kauden jälkeen, Real pihtaa jatkosopimusta.

Valtaosa Rüdigerin alkukaudesta on mennyt takareisivammasta kuntoutumiseen. Yhtäältä se auttoi häntä pääsemään valokeilasta. Toisaalta se tuntuu vieneen häneltä parhaan terän.

Rüdiger pelasi tunnin, kun Real hävisi Celta Vigolle viime viikonloppuna. Hän oli myös joukkueensa ehkä heikoin suoriutuja Mestarien liigassa Manchester Cityä vastaan.

Real Madridin kausi jatkuu tänään sunnuntaina, kun se kohtaa Baskimaalla Alavésin. Päävalmentaja Xabi Alonso on nimennyt Rüdigerin kokoonpanoonsa.

Rüdiger oli pulassa Cityn liukkaiden hyökkääjien kanssa. Kuvassa hänen otteestaan lipeää Phil Foden. Kuva: All Over Press.

LUE MYÖS: