Näin Real Madrid -legenda kommentoi mahdollisuuksiaan Carlo Ancelottin korvaajaksi

Real Madrid Castillan päävalmentaja Raúl Gonzalez on kommentoinut mahdollista siirtymistä edustusjoukkueen peräsimeen. Los Blancosin päävalmentajan pesti on aukeamassa tämän kauden jälkeen Carlo Ancelottin sopimuksen päättyessä.
Ancelottin on huhuttu siirtyvän Brasilian maajoukkueen ruoriin. Real Madridissa legendaarisen seurauran pelanneella Raúlilla ei ole kuitenkaan kiire ylöspäin Castillasta.
– Olen seuraihminen. Olen tyytyväinen siihen mitä teen ja tärkeintä on pystyä auttamaan päivittäin, Raúl kommentoi Cadena SER:lle.
– Me tiedämme sitten ensi kaudella tai ensi vuonna. Me tiedämme kaikki, ettei jalkapallossa ole sellaista asiaa kuin ensi vuosi. On aina vain tämä päivä ja seuraava ottelu. Real Madridille se on Mestarien liigaa ja itselleni ottelu Murciaa vastaan sunnuntaina.
Bayer Leverkusenin Bundesliigan kärkeen johdattanut Xabi Alonso on ollut mediassa ykkösehdokas Ancelottin seuraajaksi. Espanjalainen pelasi myös pelaajaurallaan Real Madridin keskikentällä.
Raúl, 46, pelasi suuren osan ammattilaisurastaan Real Madridissa. Hyökkääjä voitti vuosina 1994-2010 kuudesti La Ligan ja kolmesti Mestarien liigan.
LUE MYÖS!
Aloita sijoittaminen – eToro tarjoaa asiantuntijoiden alustan 0%:n palkkiokuluilla!
- eToron kautta sijoitat asiantuntijoiden kanssa.
- Ei piilokuluja – eTorossa jopa 0%:n palkkiokulut.
- eToro tarjoaa pääsyn 3 000:een eri omaisuuserään, kuten osakkeisiin, ETF:iin, indekseihin ja valuuttoihin.
- Huippuseurojen himoitsema Nico Williams solmi jatkosopimuksen
- Carlo Ancelotti vastasi José Mourinhon kehuihin: ”Meitä yhdistää yksi asia”
- Atléticon nuori luottopelaaja kävi polvileikkauksessa
- Pedro: ”Pelaajat pelkäävät uransa loppuvan, kun poistut Barcelonasta”
- Sport: Barcelonan tolppien väliin noussut maalivahti harkitsi seurasta poistumista keväällä – pettyi Xavin ratkaisuun
- Real Betisin hurja putki katki – suomalaispelaajan joukkue yllätti
- Real Madridin Eduardo Camavinga joutui poistamaan suositun kuvansa sponsorikiistan takia
- Ansu Fati loukkaantui lainapestillään – Barcelona pelkää pitkää poissaoloa
- Tuomariasiantuntija: Antonio Rüdigerin olisi pitänyt saada punainen kortti Napolia vastaan
- ”Helvetinmoinen pelaaja” – Getafen valmentaja luuli Mason Greenwoodin hankintaa vitsiksi
- ”Helvetinmoinen pelaaja” – Getafen valmentaja luuli Mason Greenwoodin hankintaa vitsiksi
- Real Betisin hurja putki katki – suomalaispelaajan joukkue yllätti
- Ansu Fati loukkaantui lainapestillään – Barcelona pelkää pitkää poissaoloa
- Rafael van der Vaart paljasti: Real Madridin joukkue oli takavuosina juhlimassa ennen Clásico-tappiota: ”Siksi hävisimme sen ottelun”
- Real Madridin Eduardo Camavinga joutui poistamaan suositun kuvansa sponsorikiistan takia
- Carlo Ancelotti otti kantaa Jude Bellinghamin ja Zinédine Zidanen vertailuun
- Tuomariasiantuntija: Antonio Rüdigerin olisi pitänyt saada punainen kortti Napolia vastaan
- Memphis Depayn vuosi mennyt täysin penkin alle: ”Ollut mahdotonta tuntea itseään jalkapalloilijaksi”
- Relevo: Real Madridin pelaajat kummastelivat Carlo Ancelottin kommentteja maalivahdista
- Barcelona-pomolta kritiikkiä tuomareille ja medialle: ”Jos tämä olisi tapahtunut Real Madridille…”