Real Madrid hävisi kotonaan sarjanousijalle – keskikenttäpelaaja ei säästellyt sanojaan: ”Emme voi pelata tällä tavalla”
Kuva: Getty Images
Cádiz järjesti lauantai-iltana suuryllätyksen voittamalla Real Madridin maalein 1-0. Choco Lozano vastasi kamppailun ainoasta täysosumasta avausjaksolla.
Real Madridin valmentaja Zinédine Zidane jätti yllättäen Casemiron penkille, mutta otti avainpelaajansa kentälle heti toisen jakson alussa.
Casemiro tiedosti Real Madridin pelanneen suorastaan surkean avausjakson. Casemiron mielestä Real Madrid ei yksinkertaisesti voi pelata sillä tasolla.
– Minun on vaikea puhua ensimmäisestä jaksosta, koska olin silloin penkillä. Nämä ovat vaikeita hetkiä. Meidän on katsottava tekemämme virheet. Emme voi pelata sillä tavalla, jolla pelasimme avausjaksolla. Hävisimme ansaitusti hyvin organisoidulle joukkueelle, joka tiesi, mitä kentällä piti tehdä, Casemiro summasi.
– Lahjoitimme ottelun Cádizille avausjaksolla. Emme pelanneet hyvin. Yritimme ja taistelimme, mutta he olivat parempia.
Real Madridille tappio oli kauden ensimmäinen. Viikon päästä seura kohtaa Barcelonan kauden ensimmäisessä el Clásicossa.
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Álvaro Arbeloalta lempeä kuitti edeltäjälleen: ”Carlo ei antanut hänelle paljoakaan lepoa”
- Hansi Flick patistaa Marcus Rashfordia nousemaan esiin
- Jättimäinen nöyryytys: Barcelona teki Real Madridista hakkelusta naisten Mestarien liigassa
- Marca: Atlético Madrid on lähellä isoa siirtoa – pelaajan kanssa on jo sovittu
- MD: Tähtitopparin siirto Barcelonaan konkretisoitumassa
- Lamine Yamal järkyttyi: ”Sietämätöntä”
- ESPN: Joku valehtelee Marcus Rashfordin siirtosaagassa
- Marcus Rashfordin sopimustilanteesta iso paljastus
- Kotiyleisöltä islamofobisia huutoja – Lamine Yamal poistui kentältä järkyttyneenä
- Robert Lewandowski kohtasi suuren pettymyksen maajoukkueessa – puhui tulevaisuudestaan