Urheilutoimenjohtaja paljastaa: Arsenal teki tarjouksen kärkipelaajasta – hylättiin empimättä
Englannin Valioliiga-seura Arsenal on pyrkinyt tammikuussa vahvistamaan hyökkäystään aggressiivisesti. Kärkipelaajan metsästys on jäänyt mittavasta maksuvalmiudesta huolimatta vajaaksi.
Espanyolin Raúl de Tomás kohosi pohjoislontoolaisten ykköskohteeksi, kun serbikärki Dušan Vlahović lipesi Juventukseen.
Katalonialaisseuran urheilutoimenjohtaja José María Duran vahvisti Esport 3:lle, että Arsenal tosiaan myös otti yhteyttä.
Englantilaisjoukkueen tarjous hylättiin Duranin mukaan välittömästi. Espanyol ei myy tähteään ellei tämän 75 miljoonan euron ulosostopykälää makseta.
27-vuotias de Tomás on tehnyt kovaa jälkeä Espanyolissa. Maalitykki on noussut myös Espanjan kivikovaan A-maajoukkueeseen.
Hänen sopimuksensa Kataloniassa päättyy vasta kesällä 2026.
LUE MYÖS:
- 90+1! Real Madridin viimeistely takkuili jälleen – Carlos Espí pelasti joukkueen tiistai-illan trillerissä
- Kylian Mbappé ja kumppanit eivät ilmaisseet tukeaan Ceutan asukkaille
- The Athletic: Real Madrid on Manchester Unitedin huippulupauksen perässä
- Diego Simeone: Ballon d’Or ei kuulu Lamine Yamalille tai Kylian Mbappélle – eikä muillekaan ennakkosuosikeille
- José Mourinho reagoi Lamine Yamalin väitteeseen Kylian Mbappésta
- Tämä Barcelona-tähti yllätti Rodrin täysin – “Aivan uskomaton”
- Barcelona tapasi miehen, jolta voi odottaa seuraavaksi kovia peliliikkeitä
- UEFA teki ison päätöksen – Barcelonalle hyviä uutisia
- Tämä asia sai Rodrin valitsemaan Barcelonan
- Marca: Atlético saattaa saada tähtensä pelikentille Madridin derbyyn mennessä
- José Mourinho sai tarpeekseen – yksi asia hiertää uudessa pestissä
- La Ligassa kauden ensimmäiset päävalmentajapotkut
- Vain yksi on pystynyt samaan – Barcelona-lupaukselta historiallinen temppu kuuden maalin ottelussa
- Pierre-Emerick Aubameyang iski jälleen – 17 vuotta vanha temppu toistui
- Mitä Yan Diomandelta puuttuu suurempaa roolia varten, José Mourinho?
- Jättihankinta pääsi viimein Real Madridin avauskokoonpanoon – Mourinho: ”Paljon opittavaa taktisella puolella”
- Lehti: Liverpoolilla kiikarissa jo seuraava Barcelona-pelaaja Ronald Araújon jälkeen
- Loistavalle startille jatkoa: Real Betis taistelee kärkikahinoissa
- Lamine Yamal: Ansaitsen Ballon d’Orin
- Julián Álvarez sivuun