Sarjasta pudonneen Málagan seurajohdolta koskettava kirje kannattajille – ”Onnettomin hetki vuosiin”

© Kuva: Getty Images

Live Stream: Katso Copa del Reyn matsit ilmaiseksi!

  • Torstai-illan herkkupala klo 22.30: FC Barcelona vs Levante

Málaga putosi eilen matemaattisesti La Ligasta Segundaan.

Kyseessä ei ollut mikään yllätys, sillä seura oli majaillut läpi kauden jumbosijalla eikä parannusta ollut nähtävissä missään vaiheessa.

Málagan seurajohto kirjoitti koskettavan kirjeen seuran kannattajille sosiaalisessa mediassa.

– Kahdeksan vuoden jälkeen tämä on onnettomin hetki täällä vuosiin. Kahdeksan vuoden etapin aikana olemme nähneet joukkueemme pelaavan joka viikonloppu maailman parhaita vastaan ja kolkuttelimme taivaan portteja päästyämme Mestarien liigaan.

– Tänään voimme pyytää vain anteeksi ja osoittaa aidon halumme palauttaa seura ja kannattajamme ansaitsemalleen tasolle, eli pääsarjaan. Olemme jo aloittaneet työt ensi kautta ajatellen ja olemme varmoja, että pölyn laskeuduttua tämä vain vahvistaa meitä.

– Tästä päivästä lähtien katsomme vain eteenpäin, emmekä aio tehdä samoja virheitä uudestaan. Yksi mielenkiintoisimmista projekteista on meidän juniorituotannon kasvattaminen ja kehittäminen. Ainoa tavoitteemme on palata pääsarjaan.

Liity Jalkapallon olohuoneen sisäpiiriin!
⚽ Klikkaa itsesi Facebookiin TÄSTÄ.
⚽ Liity jäseneksi ja odota hyväksyntää

Katso FC Barcelona – Levante ilmaiseksi!

  • Näe kaikki Copa del Reyn matsit ilmaiseksi