Gareth Balen alakulo syvenee – 29-vuotias sukulaismies löydettiin kuolleena
Kuva: Getty Images
Gareth Balen puolison siskon mies, eli lanko, on löydetty kuolleena. Asiasta kertoo Wales Online -lehti.
Balen kihlattu Emma Rhys-Jones, 26, on lehden tietojen mukaan matkustanut Cardiffiin lohduttamaan pikkusiskoaan Katiea, 24. Katien mies Alexander oli kuollessaan 29-vuotias. Pari oli juuri saanut toisen lapsensa.
Alexander löydettiin kuolleena hänen vanhempiensa asunnosta viime viikon keskiviikkona. Poliisi tutkii tiettävästi Alexanderin kuolinsyyn, mutta tällä hetkellä tapauksessa ei epäillä rikosta.
Perheessä tapahtunut kuolema on uusi luku Balen valmiiksi synkkään syksyyn. Real Madridin hyökkääjä loukkasi pohkeensa syyskuun lopussa eikä ole pelannut sen jälkeen. Juuri kun pohjevamma oli parantunut, Bale loukkasi reitensä ja on taas sivussa arviolta viikkoja (lue lisää tästä).
Madridilaislehti AS kertoi eilen, että tuore loukkaantuminen oli Real Madridille viimeinen pisara ja Bale aiotaan myydä ensi kesänä (lue lisää tästä). Loukkaantumiset ja myyntipuheet ovat luonnollisesti pieniä huolia tuoreen suru-uutisen rinnalla.
Seuraa meitä myös Facebookissa ja Twitterissä. Facebookissa käydään kovimmat jälkipuinnit ja Twitteristä tavoitat kaikki uutisemme reaaliajassa!
LUE MYÖS:
- Tappelu Real Madridin pukukopissa kohahdutti – näin José Mourinho kommentoi
- Barcelona palkitsi hyökkääjälupauksensa – enää ei tarvitse jarrutella
- La Ligan kulttipelaaja lopettaa uransa maajoukkueessa
- Nico Paz sanoi ei Real Madridille – kertoi miksi jäi Italiaan
- Deco: Real Madridin pelaaja halusi siirtyä Barcelonaan
- Jamie Carragher: Nyt on Barcelonan aika menestyä Mestarien liigassa
- Kylian Mbappé vastasi epäilijöilleen: ”Mielestäni se ei ole normaalia”
- Barcelona-pomolta kylmä arvio: tämän takia Marcus Rashford sai lähtöpassit
- Real Madrid tekemässä monivuotisen jatkosopimuksen avainpelaajansa kanssa
- Entinen Atlético Madrid -pelaaja suuttui väärälle miehelle – uhmakkaat puheet naurattivat
- Barcelona-pomolta kylmä arvio: tämän takia Marcus Rashford sai lähtöpassit
- Ballon d’Orin voittajaehdokkaat julkaistu – Barcelona-pomo ällistyi: ”Maailmanlaajuinen skandaali”
- Barcelona-pomo kertoi mielipiteensä Julián Álvarezin siirtosaagasta
- Entinen Atlético Madrid -pelaaja suuttui väärälle miehelle – uhmakkaat puheet naurattivat
- Jose Mourinho latasi suoraan Alexander-Arnoldista: ”Hän ei ole keskikenttäpelaaja”
- Real Madrid tekemässä monivuotisen jatkosopimuksen avainpelaajansa kanssa
- Espanjassa kuohuu – Lamine Yamal ei arastellut kertoa mielipidettään Ousmane Dembélén päätöksestä
- Kylian Mbappe asetti joukkueen henkilökohtaisten meriittien edelle: ”Haluamme olla yhtenäinen joukkue”
- Lamine Yamal rikkoi ennätyksiä – Kylian Mbappekin kalpenee
- Rodri haukkui vastustajan tasoa – joutui sittemmin pahoittelemaan kommenttejaan