Agentti: Gareth Bale ei halua Valioliigaan – ”Hänen elämäntyylinsä on erittäin mukava”
Kuva: Getty Images
Gareth Balen agentti ei näe syytä siihen, miksi walesilainen ei voisi päättää uraansa Real Madridin paidassa.
Bale, 30, on jatkuvasti siirtohuhujen kohteena, mutta agentti Jonathan Barnettin mukaan mies on tyytyväinen elämäänsä Espanjassa eikä halua palata tällä hetkellä Britanniaan.
Mikäli Bale palaisi Valioliigaan, hänen olisi todennäköisesti suostuttava merkittävään palkanalennukseen.
– Minulla ei ole hajuakaan siitä, mikä hänen arvonsa on. Hänen palkkansa on aika korkea, ja myös se, mihin hän haluaa mennä, on erittäin tärkeätä hänen elämässään. En voi panna sille hintaa, Barnett kommentoi Radio 4:n haastattelussa.
– Seurojen on päätettävä, mitä he haluavat hänestä maksaa. Kuten olen aina sanonut, hän on varsin onnellinen Madridissa. Hänen elämäntyylinsä on erittäin mukava.
Barnett muistuttaa, että Bale on voittanut jalkapallossa lähes kaiken mahdollisen – paitsi maailmanmestaruuden. Pelaaja haluaa myös turvata oman tulevaisuutensa ja lastensa tulevaisuuden taloudellisesti.
– Palaaminen (Valioliigaan) olisi iso asia, mutta en usko hänen haluavan tehdä sitä tällä hetkellä, sillä hän on varsin onnellinen pelatessaan Real Madridissa.
Lähteet: Telegraph ja Daily Mail
LUE MYÖS:
- La Ligan kulttipelaaja lopettaa uransa maajoukkueessa
- Nico Paz sanoi ei Real Madridille – kertoi miksi jäi Italiaan
- Deco: Real Madridin pelaaja halusi siirtyä Barcelonaan
- Jamie Carragher: Nyt on Barcelonan aika menestyä Mestarien liigassa
- Kylian Mbappé vastasi epäilijöilleen: ”Mielestäni se ei ole normaalia”
- Barcelona-pomolta kylmä arvio: tämän takia Marcus Rashford sai lähtöpassit
- Real Madrid tekemässä monivuotisen jatkosopimuksen avainpelaajansa kanssa
- Entinen Atlético Madrid -pelaaja suuttui väärälle miehelle – uhmakkaat puheet naurattivat
- Barcelona-pomo kertoi mielipiteensä Julián Álvarezin siirtosaagasta
- Ballon d’Orin voittajaehdokkaat julkaistu – Barcelona-pomo ällistyi: ”Maailmanlaajuinen skandaali”