Barcelonassa pohditaan, pitäisikö Fermín Lópezista luopua.

Chelsea on hyvin kiinnostunut pelaajasta. Sportin tietojen mukaan Chelsea on jo tehnyt Lópezista 50 miljoonan euron tarjouksen Barcelonalle. The Athletic puolestaan tietää kertoa, että Chelsea on toistaiseksi keskustellut siirrosta vasta Lópezin edustajien kanssa.

Tuoreeltaan Mundo Deportivo kertoo, että Barcelona-johto on periaatteessa valmis myymään Lópezin, kunhan hinta on kohdillaan. Kohdillaan oleminen tarkoittaa 70:tä miljoonaa euroa.

Barcelonan päävalmentaja Hansi Flick vastustaa edelleen siirtoa. Hän haluaisi pitää kaikista runkopelaajistaan kiinni, mutta toisaalta Lópezin myyminen ratkaisisi Barcelonan palkkakatto-ongelmat.

Seura ei ole vieläkään pystynyt rekisteröimään Wojciech Tomasz Szczęsnyä, Gerard Martínia ja Roony Bardghjia.

LUE MYÖS