Getafen lainahyökkääjä Mason Greenwood on antanut ymmärtää, että hänen aikansa Estadio Coliseumilla on ohi.

Greenwood, 22, pelasi Getafessa tämän kauden lainalla Manchester Unitedista. Englantilaishyökkääjä esiintyi 36 ottelussa tehden niissä yhteensä kymmenen maalia ja syöttäen kuusi.

Getafe on tehnyt selväksi, että se haluaisi lainata Greenwoodin uudestaan ensi kaudeksi, mutta hyökkääjä hyvästeli seuran Instagramissa kauden viimeisen pelin jälkeen.

– Olen uskomattoman kiitollinen Getafe-perheelle ja kannattajille upeasta kaudesta. Kiitos, että tunsin itseni tervetulleeksi ja yhdeksi omistanne. Nautin jokaisesta sekunnista joukkuekaverieni ja seuran kanssa.

– Katkeransuloinen loppu, mutta oli ilo pelata teille. Toivotan teille kaikkea hyvää.

Manchester United yrittää tiettävästi ensisijaisesti myydä Greenwoodin, mutta toinen lainapesti on mahdollinen, jos hänelle ei löydy ostajaa. Lehtitietojen mukaan hyökkääjän odotetaan kuitenkin siirtyvän ”isompiin ympyröihin” kuin Getafeen.

Linkki Instagramiin.

LUE MYÖS!