Sergio Ramos haluaa palata Sevillaan. Lue lisää täältä.

Ramos, 37, on parhaillaan vapaa agentti poistuttuaan PSG:stä. Marcan saamien tietojen mukaan Ramos on hyvin halukas palaamaan Sevillaan ja lopettamaan ammattilaisuransa kasvattajaseurassaan.

Lehti kertoo, ettei Sevilla ole toistaiseksi keskustellut seuran sisällä Ramosin mahdollisesta paluusta. 

Joukkueessa on ensi kautta varten lukuisia toppareita, eikä Ramos välttämättä sopisi Sevillan palkkarakenteeseen. 3,5 miljoonaa nettona vuodessa tienaava Ivan Rakitic on Sevillan palkkakuningas. Ramos tienasi PSG:ssä kymmenen miljoonan euron nettovuosipalkkaa.

Marcan mukaan Rakitic ja Jesús Navas ottaisivat Ramosin ilomielin Sevillaan, mutta teoreettinen paluu herättää tunteita varsinkin seuran kannattajien keskuudessa. Sevillan kannattajien ja Ramosin välinen suhde on ollut vaikea jo vuosien ajan.

Ramos on herättänyt kiinnostusta muun muassa MLS:ssä ja Saudi-Arabiassa, mutta hän haluaa jatkaa uraansa Euroopan kentillä.