Barcelonan hyökkääjän Ferran Torresin mukaan katalonialaiset eivät olleet kovin tyytyväisiä kentän kuntoon, kun he jäivät torstaina Eurooppa-liigan puolivälierien avausosassa 1-1-tasapeliin Eintracht Frankurtin vieraana.

Eintracht siirtyi toisen jakson alussa johtoon Ansgar Knauffin osumalla johtoon, mutta Torres toi Barcelonan 66. minuutilla tasoihin.

– Pystyimme nousemaan tasoihin vaikeaa vastustajaa vastaan, joten oli tärkeää, että saimme tasoituksen aikaiseksi. Seuraavaksi pelaamme kotona, kommentoi Torres Movistarille Diario Sportin mukaan.

– Näimme, että kenttä ei ollut parhaassa mahdollisessa kunnossa, kun saavuimme tänne. Se ei ole kuitenkaan tekosyy, koska meillä on todella laadukkaita pelaajia.

Barcelona isännöi Eintracht Frankfurtia ensi viikon torstaina toisessa osaottelussa.

LUE MYÖS: