Shakira hehkutti miestään Clásico-murskavoiton jälkeen: ”Gerard ei anna minun sanoa näitä asioita julkisesti”

Kun Barcelona löylytti sunnuntaisessa El Clásicossa Real Madridia maalein 4-0, oli Barcan puolustuksen liideri jälleen kokenut toppari Gerard Piqué. Piqué ja koko muu puolustuslinja piti Real Madridin hyökkäykset kurissa ja teki maalivahti Marc-André ter Stegenin nollapelistä jopa helpon.
Barcelonan vakuuttava esitys sai myös Piquén puolison, maailmankuulun pop-laulajan Shakiran innostumaan. Kolumbialainen twiittasi pelin jälkeen miehensä sankarillisista otteista, ja viittasi tämän myös kärsineen erinäisistä fyysisistä vaivoista.
– Gerard ei anna minun sanoa näitä asioita julkisesti, mutta vain hän voi pelata sankarillisesti noin, olipa takana sitten minkälainen loukkaantuminen tai kipu tahansa, ja antaa aina kaikkensa. En sano näin siksi, että hän on mieheni, mutta hän on maailman paras keskuspuolustaja. Olen puhunut, maalimäärään viitaten neljää sormea kuvassa pystyvä pitävä Shakira kirjoitti.
Shakira ja Piqué ovat olleet yhdessä vuodesta 2011 lähtien. Perheeseen kuuluu myös kaksi poikaa.
Katso MM-kiekon kaikki pelit ilmaiseksi!
- Leijonien ottelut tarjolla kansainvälisen jääkiekkoliiton ilmaisella livestriimillä.
- Viralliset maksuttomat livelähetykset myös kaikista muista otteluista finaali mukaan lukien.
- Vaikka reissun päältä kännykällä tai tabletilla, ilman maksukanavan tilaamista.
Luetuimmat
- Marca: Nämä kaksi hyökkääjää Real Madridin kiikarissa
- Marca: Man United valmis maksamaan jättisumman Villarrealin tähdestä
- Kylian Mbappé -maanjäristyksen jälkiä raivataan – hyökkääjän jatko Real Madridissa aiempaa todennäköisempää
- Luis Suárezille taas märkä rätti kasvoille – halusi jatkaa Atléticossa: ”Kuulin päätöksestä päivää ennen”
- Kumpi voittaa Mestarien liigan finaalin? Näin vastasi Espanjan päävalmentaja: ”Ansaitsee voittaa sen”
- MD: Bayern München hylkäsi Barcelonan tarjouksen Robert Lewandowskista
- Lähde: Real Madrid päässyt sopuun 80 miljoonan euron pelaajakaupasta
- Huippupuolustaja siirtymässä Barcelonaan – yhdestä asiasta päästävä vielä sopuun
- Xavi vaatii suuria muutoksia Barcelonaan – muuten menestystä on turha odottaa: ”Emme voi piilotella totuutta”
- Real Madridin jättifloppi ei suunnittele lähtöä: ”Haluan näyttää kaikille”