Real Madrid on asettanut Luka Jovicin, Gareth Balen ja Marianon myyntilistalleen, mutta Marcan mukaan seuralla on suuria vaikeuksia päästä kolmikosta eroon.

Real Madrid haluaa päästä eroon vielä viidestä edustusjoukkueensa pelaajasta. Tällä hetkellä Real Madridilla on 28 pelaajaa, mutta Carlo Ancelotti haluaa kaventaa ryhmäänsä 23 pelaajaan.

Real Madrid tarvitsee rahaa ja sen lisäksi seuran on pienennettävä palkkabudjettiaan.

Takefusa Kubon ja Álvaro Odriozolan on määrä poistua seurasta lähiviikkojen aikana.

Real Madrid haluaa päästä etenkin eroon Jovicista. Seuran tavoite on myydä hänet mukavalla siirtosummalla muihin maisemiin ja samalla säästää serbialaiskärjen suuret palkkakulut, mutta Jovic haluaa jäädä Real Madridiin, eikä tällä hetkellä edes ajattele siirtoa.

Balen on Jovicin tapaan määrä jäädä Real Madridiin. Balen viimeinen sopimuskausi on alkamassa ja walesilainen ei halua menettää suurta palkkaansa. Bale tienaa Real Madridissa noin 15 miljoonaa euroa nettona kaudessa ja on joukkueen parhaiten palkattu pelaaja.