Argentiinalaisikoni otti kantaa Leo Messin tilanteeseen – ”Hän ei ole onnellinen Barcelonassa”
Kuva: Getty Images
Leo Messin tilanne Barcelonassa on puhuttanut jo pitkään.
33-vuotias Messi halusi poistua Barcelonasta viime kauden jälkeen, mutta Barcelonan seurapresidentti Josep Maria Bartomeu petti lupauksensa, eikä päästänytkään Messiä lähtemään.
Bartomeu vaati Messiä maksamaan 700 miljoonan euron ulosostopykälänsä, jotta pelaajan sopimus voitaisiin purkaa. Messi kertoi Goalin haastattelussa Bartomeun luvanneen, että Messi voisi poistua Barcelonasta oma-aloitteisesti viime kauden jälkeen, mutta lopulta Bartomeu ei pitänytkään sanastaan kiinni.
Messin sopimus Barcelonan kanssa päättyy alkaneen kauden jälkeen. Messi voi neuvotella vapaasti muiden seurojen kanssa vuodenvaiheesta alkaen.
Messin kanssa Argentiinan A-maajoukkueessa pelannut Juan Sebastián Verón otti kantaa entisen joukkuekaverinsa tilanteeseen.
– Mielestäni hän ei ole onnellinen Barcelonassa tällä hetkellä. Barcelona on aina yrittänyt olla maailman paras joukkue, mutta tällä hetkellä seura on murroksessa. Siellä on tapahtunut paljon muutoksia ja seura etsii itselleen uutta identiteettiä. Barcelona ei ole onnistunut tukemaan Messiä, Verón väitti Deportivo IP:n haastattelussa.
LUE MYÖS:
- Barcelona-pomolta kylmä arvio: tämän takia Marcus Rashford sai lähtöpassit
- Real Madrid tekemässä monivuotisen jatkosopimuksen avainpelaajansa kanssa
- Entinen Atlético Madrid -pelaaja suuttui väärälle miehelle – uhmakkaat puheet naurattivat
- Barcelona-pomo kertoi mielipiteensä Julián Álvarezin siirtosaagasta
- Ballon d’Orin voittajaehdokkaat julkaistu – Barcelona-pomo ällistyi: ”Maailmanlaajuinen skandaali”
- Ronald Araújo loistaa Liverpoolissa – toivoo pelkkää hyvää Barcelonalle: ”Olen aidosti hyvin onnellinen siitä…”
- Atléticon luottoratsu totesi Julián Alvarezista: ”Antakaa pojan pelata”
- Atlético Madrid ei pysynyt Liverpoolin vauhdissa Mestarien liigassa
- Lamine Yamal rikkoi ennätyksiä – Kylian Mbappekin kalpenee
- Nyt tipahti aivan hurja tulos Mestarien liigasta – Barcelonalle murskavoitto
- Espanjassa kuohuu – Lamine Yamal ei arastellut kertoa mielipidettään Ousmane Dembélén päätöksestä
- UEFA teki virheen, myöntää Federico Valverde – ”En voi uskoa”
- Jose Mourinho latasi suoraan Alexander-Arnoldista: ”Hän ei ole keskikenttäpelaaja”
- Lamine Yamal rikkoi ennätyksiä – Kylian Mbappekin kalpenee
- Atlético Madrid ei pysynyt Liverpoolin vauhdissa Mestarien liigassa
- Nyt tipahti aivan hurja tulos Mestarien liigasta – Barcelonalle murskavoitto
- Toimittaja: Anthony Martial saattaa palata La Ligaan
- Barcelonan tähtiä ulkona Ballon d’Or -ehdokaslistalta – Espanjan ylivoimaa muissa kategorioissa
- Rodri haukkui vastustajan tasoa – joutui sittemmin pahoittelemaan kommenttejaan
- Seurapomo: Huippuhyökkääjä ei halunnut siirtyä Barcelonaan – ”Kieltäytyi neuvottelemasta”