Marca: Sevilla kiinnostunut kahdesta nimekkäästä pelaajasta – kummatkin saapumassa lainalle
Kuva: Getty Images
Sevilla on saamassa kaksi nimekästä vahvistusta tammikuun siirtoikkunan aikana.
Nimittäin Chelsean Michy Batshuayin ja Barcelonan Aleix Vidalin. Kummatkin ovat näillä näkymin saapumassa Sevillaan lainalle loppukauden ajaksi.
Batshuayi on Sevillan ykkösvaihtoehto uudeksi hyökkääjäkseen. Seura haluaa lisää maalintekovoimaa, sillä Luis Muriel ei ole onnistunut täyttämään hänelle asetettuja odotuksia syyskauden aikana.
Batshuayi on näyttänyt Marcan mukaan vihreää valoa siirrolle. Belgialaiskärjen vastuu Chelseassa on jäänyt tällä kaudella minimaaliseksi ja hyökkääjä haluaa siirtyä Sevillaan peliajan perässä, sillä MM-kisat kolkuttelevat jo ovella.
Vidalin siirto Sevillaan näyttää jo varmalta. Laitapuolustaja on Batshuayin tapaan jäänyt pienelle vastuulle Barcelonassa ja haluaa palata entiseen seuraansa. Muun muassa Atléticokin on ollut kiinnostunut Vidalista, mutta puolustaja preferoi entisen seuransa Atléticoa korkeammalle.
Sevillan seurajohto on myöntänyt virheensä Murielin suhteen, joka hankittiin suurella summalla kesällä iskemään maaleja. Sevilla maksoi Murielista jopa 21 miljoonaa euroa, joka teki kolumbialaishyökkääjästä seurahistorian kalleimman pelaajan. Muriel saattaa poistua seurasta tammikuun aikana.
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Atlético Madrid ja Barcelona tarjoilivat uskomattoman trillerin – taas ulosajo
- MTV:n asiantuntijalta tyrmäys tuomarille ja Atléticon pelaajalle: ”Peura ajovaloissa, ja puolustajakin tyhmä”
- Espanjalainen huippuvalmentaja vapautui markkinoille – paluu La Ligaan?
- Uefalta tyly ilmoitus Barcelonalle
- Lamine Yamalilta terävä piikki Diego Simeonelle: ”Toivon, että hän tekee minulle palveluksen”
- Atlético pelaa tällä viikolla kauden kaksi suurinta otteluaan – Koke: ”Emme mieti viikonlopun finaalia…”
- Lamine Yamalilta kovat sanat omista idoleista
- Hansi Flick tuomareista ennen kohtalon ottelua: ”Toivottavasti päätökset suosivat meitä”
- Hansi Flick valitti UEFAlle Metropolitanon nurmesta
- Lamine Yamal puski kivun läpi viikonloppuna
- AS: Seuralegenda palaamassa Real Madridiin
- Lamine Yamalilta kovat sanat omista idoleista
- Kylian Mbappé on nyt todellisessa vaarassa menettää maalikuninkuutensa
- Athletic: Hyökkääjä jättämässä Real Madridin kesällä
- Lamine Yamal puski kivun läpi viikonloppuna
- Nyt meni tunteisiin: toimittaja toivoi, että Atlético Madridin kaudelta sammutettaisiin valot
- Hansi Flick valitti UEFAlle Metropolitanon nurmesta
- Lamine Yamalilta terävä piikki Diego Simeonelle: ”Toivon, että hän tekee minulle palveluksen”
- Barcelonalle lisää päänvaivaa – Ansu Fatin tilanteesta uutta tietoa
- AS: Barcelona kolumbialaistopparin perässä