Newcastlen keskikenttämies haluaa Zidanen alaisuuteen – ”Tunnen olevani valmis”
Kuva: Getty Images
Real Madrid jatkaa etsintöjään siirtomarkkinoilla, kun Paul Pogban hankkiminen on nyt poissuljettua. Seura onkin tiettävästi nyt kiinnostunut Ranskan ja Newcastlen keskikenttämies Moussa Sissokosta. Asiasta uutisoi espanjalaislehti Sport.
26-vuotias ranskalainen on pelannut viimeiset kolme kautta Newcastlen keskikentällä. Sissoko esiintyi myös tämän vuoden EM-kisoissa vahvasti ja varsinkin finaalissa miehen otteet eivät varmastikaan jääneet huomaamatta.
– On imartelevaa herättää espanjalaisseuran kiinnostus. Real Madridin hylkääminen on monimutkaista. Kuka ei olisi imarreltu saadessaan kiinnostusta yhdeltä maailman parhaista seuroista, ellei parhaalta? Sissoko kommentoi tilannettaan.
– Uskon, että Zinédine Zidanen alaisuudessa pelaaminen voi olla loistavaa (urani kannalta). Tunnen olevani valmis menemään yhteen suurista (seuroista).
Real Madrid ei ole kuitenkaan ainut Sissokosta kiinnostunut seura, sillä ainakin Ranskan jättiläinen PSG on myös pelaajan kintereillä. Newcastlen manageri Rafa Benítezin on myös kertonut, ettei ole ehkä järkevää pitää seurassa pelaajaa joka ei ole onnellinen.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 60 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta peliin Reactoonz 100!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Barcelonan puheenjohtajaehdokkaat selvillä – kisa ratkeaa ensi viikolla
- Seuralegendalta suoraa kritiikkiä Real Madridin seurajohdolle: ”Tilanne mennyt vain pahempaan suuntaan”
- Álvaro Arbeloa vahvisti: lisää huonoja uutisia Real Madridille
- Sport: Barcelona tarjoaa topparilleen sittenkin uutta sopimusta
- Real Madridille huonoja uutisia: kolme pelaajaa pelikieltoon
- Copa del Reyn finalistit ovat selvillä – näin kävi Baskimaan derbyssä
- La Ligassa pelattiin keskiviikkona yksi ottelu erikoisesta syystä
- ESPN: Antoine Griezmannin siirto jäihin
- Madridissa kiehuu jälleen – kulisseissa jännitteinen kriisipalaveri
- Vastustaja latasi suorat sanat törkytempun tehneelle Antonio Rüdigerille: ”Olisin saanut kymmenen ottelun pelikiellon”
- Vastustaja latasi suorat sanat törkytempun tehneelle Antonio Rüdigerille: ”Olisin saanut kymmenen ottelun pelikiellon”
- Copa del Reyn finalistit ovat selvillä – näin kävi Baskimaan derbyssä
- Barcelona jäi ulos Copan finaalista – sai taas lisää loukkaantumishuolia: ”En ole tyytyväinen”
- Madridissa kiehuu jälleen – kulisseissa jännitteinen kriisipalaveri
- La Ligassa pelattiin keskiviikkona yksi ottelu erikoisesta syystä
- Atlético Madrid Copa del Reyn finaaliin – Barcelonalta puuttui viimeinen silaus
- ESPN: Antoine Griezmannin siirto jäihin
- Real Madridille huonoja uutisia: kolme pelaajaa pelikieltoon
- Barcelonalle surkeita uutisia – kaksi puolustajaa sivuun Mestarien liigan neljännesvälieristä
- Rodrygo tunteikkaana Instagramissa: ”Tämä on yksi elämäni pahimmista päivistä”