MD: Valencia haluaa Alex Songin – Barcelonan hintapyyntö liian korkealla
Kuva: Getty Images
Mundo Deportivon mukaan Valencia on kiinnostunut vahvistamaan rivejään Barcelonan keskikenttämies Alex Songilla.
Espanjalaisseura käänsi katseensa Songiin sen jälkeen, kun selvisi, ettei Serie A:n Bologna aio luopua nuoresta Amadou Diawarasta Valencian yrityksistä huolimatta.
Song on viettänyt viimeiset kaksi kautta lainalla West Hamissa, koska miehelle ei löytynyt tilaa Barcelonan kokoonpanosta. Hän saapui katalonialaisten riveihin 19 miljoonan euron siirtosummalla vuonna 2012, pelattuaan ennen sitä pitkään Arsenalissa.
Kamerunilaisen sopimus Barcan kanssa on voimassa vuoteen 2017 saakka, mutta päävalmentaja Luis Enrique on sanonut, ettei pelaaja kuulu seuran tulevaisuuden suunnitelmiin. Niinpä Barcelona toivoo saavansa pelaajansa myytyä.
Siirron tielle on kuitenkin ilmaantunut yksi ongelma. Barcelona haluaa pelaajastaan 10 miljoonaa euroa, mikä on Valencian mielestä aivan liikaa. Valencia on valmis maksamaan Songista maksimissaan viisi miljoonaa euroa.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Barcelonan kasvojen pesu ei riittänyt
- VAR vaikuttaa kaikista La Liga -joukkueista eniten Barcelonaan
- Valmentajalta huonoja uutisia Marc-André ter Stegenille – iso tavoite vaarassa: ”Ei näytä hyvältä hänen kannaltaan”
- Huhut yltyvät: José Mourinho Real Madridiin?
- Paluu maan pinnalle! Atlético Madridille ansaittu murskatappio
- Lähde: Hansi Flick on pettynyt erityisesti yhteen pelaajaan
- Federico Valverde täräytti suorat sanat Real Madridin kohuista
- Huhut yltyvät: Real Madridilla on edessä kiireinen kesä
- Real Madrid murskavoitolla sarjakärkeen
- Barcelona jyrähti tuomaritoiminnasta – ”Räikeitä virheitä”