Barcelona ei aio enää tehdä hankintoja

Vilske on kova siirtoikkunan sulkeutumisen kynnyksellä, mutta Barcelona ei aio osallistua enää markkinoille, vaan seura ilmoitti olevansa tyytyväinen nykyiseen ryhmäänsä. Näin Barcan kesän hankinnat jäivät brasilialaistähti Neymarin houkuttelemiseen Camp Noulle.

Barcelonan odotettiin vahvistavan vielä keskuspuolustustaan, mutta päävalmentaja Gerardo Martino on päättänyt nykyvaihtoehtojen riittävän.

– Seuran päätös on tehty yhteisymmärryksessä kaikkien niiden kesken, jotka näistä asioista päättävät. Mukana on myös valmentajan näkökulma ja seuran päätös on, että emme hanki pelaajia, Barcelonan edustaja Toni Freixa kertoi espanjalaismedialle.

– Joukkue on nyt tässä, mutta seuran pitää aina olla hereillä markkinoilla. Olisi laiminlyöntiä tehdä toisin. Nykyään voi aina tulla jotain eteen.


Ota 20 ilmaiskierrosta

Ei omaa rahaa, ei riskiä

  • Avaa pelitili Lucky Dinolle.
  • Saat heti ilman omaa rahaa 20 ilmaiskierrosta Narcos-peliin!
  • Tallettajille lisäksi jopa 400€ bonus + 100 ilmaiskierrosta lisää.