Barcelona tiukasti tanskalaistopparin perässä
Tanskalaistoppari Daniel Aggerin tulevaisuus Liverpoolissa on katkolla, kun Barcelona on ilmoittanut halukkuutensa ostaa puolustajan.
Liverpool hylkäsi 17 miljoonan euron tarjouksen Aggerista ja valmentaja Brendan Rodgers nimitti tanskalaisen varakapteeniksi pitääkseen hänet seurassa.
Seuralla on toppariongelmia nyt, kun Jamie Carragher lopetti, uruguaylainen Sebastián Coates ei ole vakuuttanut ja Martin Skertlin tilanne on epävarma. Slovakialaiselle ilmoitettiin aiemmin, että hänen palveluksiaan ei tarvita ja vähän aikaa sitten slovakialaiselle sanottiin, että hän ei ole myytävänä.
Barcelonan on sanottu tekevän uuden tarjouksen Aggerista, koska Chelsea ei ole lämmennyt David Luizin siirtoon. Aggerin agentti Per Steffensen on suositellut tanskalaista harkitsemaan siirtoa.
– Olemme tietoisia, että Aggerista on tehty tarjous ja Liverpool on hylännyt sen. Danielilla on kolme vuotta sopimusta jäljellä ja on seurojen välinen asia ratkaista, mitkä ovat siirron ehdot, Steffensen kertoo.
Aggerin lähtö olisi todellinen takapakki Rodgersille. Hän ei ole onnistunut hankkimaan todella laadukkaita vahvistuksia puolustukseen. Vain Kolo Touré on tullut vapailla papereilla Manchester Citystä.
Toisaalta Poolin on huhuttu olevan lähellä sopimusta Granadan puolustajan Guilherme Siqueiran kanssa.
LUE MYÖS:
- José Mourinho reagoi Lamine Yamalin väitteeseen Kylian Mbappésta
- Tämä Barcelona-tähti yllätti Rodrin täysin – “Aivan uskomaton”
- Barcelona tapasi miehen, jolta voi odottaa seuraavaksi kovia peliliikkeitä
- UEFA teki ison päätöksen – Barcelonalle hyviä uutisia
- Tämä asia sai Rodrin valitsemaan Barcelonan
- Marca: Atlético saattaa saada tähtensä pelikentille Madridin derbyyn mennessä
- Cope: Ernesto Valvede hylkäsi tarjouksen La Ligasta
- Loistavalle startille jatkoa: Real Betis taistelee kärkikahinoissa
- José Mourinho sai tarpeekseen – yksi asia hiertää uudessa pestissä
- Lehti: Liverpoolilla kiikarissa jo seuraava Barcelona-pelaaja Ronald Araújon jälkeen
- José Mourinho sai tarpeekseen – yksi asia hiertää uudessa pestissä
- La Ligassa kauden ensimmäiset päävalmentajapotkut
- Vain yksi on pystynyt samaan – Barcelona-lupaukselta historiallinen temppu kuuden maalin ottelussa
- Pierre-Emerick Aubameyang iski jälleen – 17 vuotta vanha temppu toistui
- Lehti: Liverpoolilla kiikarissa jo seuraava Barcelona-pelaaja Ronald Araújon jälkeen
- Loistavalle startille jatkoa: Real Betis taistelee kärkikahinoissa
- Mitä Yan Diomandelta puuttuu suurempaa roolia varten, José Mourinho?
- Jättihankinta pääsi viimein Real Madridin avauskokoonpanoon – Mourinho: ”Paljon opittavaa taktisella puolella”
- Lamine Yamal: Ansaitsen Ballon d’Orin
- Julián Álvarez sivuun