Goal: Real Madrid ja AC Milan neuvottelevat espanjalaistaiturista
Kuva: Getty Images
Real Madrid ja AC Milan neuvottelevat Brahim Díazin potentiaalisesta paluusta Italiaan, kertoo Goal.
Hyökkäyksen eri rooleissa viihtyvä Díaz, 21, siirtyi Madridiin tammikuussa 2019 Manchester Citystä 17 miljoonalla eurolla, mutta hän ei ole onnistunut nousemaan Los Blancosin pelaavaan kokoonpanoon. Päättyneen kauden hän vietti lainalla juurikin Milanissa, jossa hänelle kertyi peliaikaa 39 ottelussa. Menestyksekäs Italian-reissu tuotti myös seitsemän osumaa ja neljä maalisyöttöä.
Goalin mukaan Real Madrid haluaa 30 miljoonan euron siirtokorvauksen ja takaisinostoklausuulin, jos Milan haluaa ostaa Díazin itselleen. Vaihtoehtona on myös lainapestin pidentäminen.
Real Madridin uusi päävalmentaja Carlo Ancelotti haluaa vielä tutustua Díaziin ja keskustella hänen kanssaan ennen kuin mitään päätöksiä tehdään. Kilpailu Los Blancosin pelipaikoista tulee kuitenkin olemaan kovaa myös ensi kaudella.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Copa del Reyn 16 parasta joukkuetta nyt selvillä
- Xabi Alonso on nyt kovassa paikassa – Kylian Mbappé sivuun
- Endrick: Carlo Ancelotti kehotti lähtemään Real Madridista
- Paluu lähestyy: Barcelona on hankkimassa huippupelaajan takaisin
- Xabi Alonson kiukku Viníciusta kohtaan herätti huomiota Espanjassa
- Barcelona harkitsee tarjouksen tekemistä – kohteena João Cancelo
- Bayern Münchenin nuori tähti: ”Haluan pelata Real Madridissa”
- Hansi Flick: Barcelona tarvitsee uuden pelaajan tammikuussa
- Real Madridin hyökkääjä sai viimein mahdollisuuden – iski heti hattutempun
- Sergio Ramos ja kumppanit tekemässä tarjousta Sevillasta