Marseillen hyökkääjä Mason Greenwood, 24, on päässyt yhteisymmärrykseen sopimuksesta niin Fenerbahçen kuin Atléticonkin kanssa, kertoo ESPN.

ESPN:n saamien tietojen mukaan Greenwood haluaisi siirtyä ensisijaisesti Atléticoon ja tekee päätöksen tulevaisuudestaan lähipäivinä. 

Atlético tarjoaa Marseillelle suurempaa siirtosummaa, mutta Fenerbahçe sen sijaan tarjoaa Greenwoodille parempaa palkkaa. 

Suuremmasta palkkatarjouksesta huolimatta Greenwood on valmis sanomaan ei Fenerbahçelle, jos siirto Atléticoon voisi toteutua. 

Fenerbahçen seurajohdosta todettiin perjantai-iltana julkisuuteen, että Greenwood on siirtymässä seuraan.

Greenwood poistuu Marseillesta kesän siirtoikkunassa. Greenwood viimeisteli viime kaudella kaikki kilpailut mukaan luettuna jopa 26 maalia Marseillen paidassa ja oli ylivoimaisesti joukkueensa paras maalintekijä.

LUE MYÖS