BBC uutisoi aiemmin tiistaina, että José Mourinhosta tulee Real Madridin uusi päävalmentaja. Voit lukea lisää tästä.

Mourinhon sopimus on allekirjoitusta vaille valmis, ja Real Madridin odotetaan virallistavan asian, kun portugalilaisvalmentajan kausi Benfican kanssa päättyy viikonloppuna.

Mourinho palaa Madridiin 13 vuoden tauon jälkeen. Ristiriitainen hahmo jakaa tunteita, eivätkä kaikki ole ilahtuneet uutisesta.

Seuralegenda, ex-maalivahti Iker Casillas otti Mourinho-uutiseen kantaa X-viestipalvelussa.

– Minulla ei ole mitään ongelmaa Mourinhon kanssa, minusta hän on todellinen ammattilainen. En silti halua häntä Real Madridiin. Pidän muita valmentajia parempina vaihtoehtoina johtamaan elämäni seuraa. Tämä on vain henkilökohtainen mielipiteeni, ei sen enempää.

Casillas pelasi Mourinhon valmennuksessa Real Madridissa 2010–13.

Jos et näe alla olevaa päivitystä, voit katsoa sen tästä.

Iker Casillas

@IkerCasillas
No tengo ningún problema con Mourinho. Me parece un gran profesional. No le quiero en el @realmadrid . Creo que otros entrenadores estarían mejor capacitados para entrenar en el club de mi vida. Opinión personal. Nada mas.

LUE MYÖS: