Real Madridin tähtihyökkääjä Kylian Mbappe korosti, että Real Madridin pelaajien täytyy suojella päävalmentajaansa Xabi Alonsoa, kun seura palasi voittojen tielle 4–3-voitolla Olympiakosista Mestarien liigassa keskiviikkona.

Alonso on ollut paineen alla kolmen voitottoman ottelun jälkeen, ja hänen suhteensa muun muassa Vinicius Junioriin on ollut huhujen kohteena. Vinicius on muun muassa uhkaillut jättävänsä Real Madridin Alonson takia.

Voiton jälkeen Mbappe kuitenkin rauhoitteli puheita ja painotti joukkueen yhtenäisyyttä. Kentällä nähtiin myös hetki, jossa Vinicius halasi Alonsoa voitonjuhlien keskellä Kreikassa.

– Tiedän, että ulkopuolella puhutaan paljon. Se on normaalia, kun pelaat Real Madridissa, Mbappe sanoi ESPN:n mukaan.

– Meidän täytyy suojella pelaajia, valmentajaa ja koko henkilökuntaa. Lopulta olemme kaikki tässä yhdessä.

LUE MYÖS: