Barcelona neuvottelee Ferran Torresin siirrosta Valioliigaan
Barcelona neuvottelee Aston Villan kanssa hyökkääjä Ferran Torresin siirrosta Valioliigaan, kertoo Diario Sport.
Torres, 23, siirtyi Barcelonaan tammikuussa 2019 Manchester Citystä 55 miljoonalla eurolla, mutta hän ei ole vastannut odotuksiin Camp Noulla.
Barcelonan on myytävä pelaajia tulevana kesänä, ja Torres on yksi todennäköisistä lähtijöistä.
Katalonian suurseuran on saatava Torresista vähintään 42 miljoonaa euroa, jotta se ei tekisi tappiota hänen siirrostaan kirjanpidossa. Diario Sportin mukaan Barcelona on valmis luopumaan hänestä noin 45 miljoonalla eurolla.
Aston Villa on todella kiinnostunut Torresista ja uskoo, että hänestä voi tulla yksi joukkueen avainpelaajista. Espanjan maajoukkuepelaajalla on jo kokemusta Valioliigasta, ja hän on tuttu pelaaja Villan päävalmentajalle Unai Emerylle sekä seuran tulevalle urheilutoimenjohtajalle Mateu Alemanylle, joka siirtyy Englantiin juurikin Barcelonasta.
Myös Torres on avoin siirrolle, koska hän haluaa nousta takaisin maajoukkueeseen, eikä Barcelonassa ole hänelle riittävästi minuutteja tarjolla.
LUE MYÖS:
- Toimittaja lyttää Kylian Mbappén: ”Real Madridin ongelmista se ei ratkaise ensimmäistäkään”
- Ei ikinä uskoisi: yhdessä asiassa Lamine Yamal on kaikkien aikojen parhaitakin parempi
- Lamine Yamal maailman parhaasta pelaajasta: ”Sillä ei ole mitään tekemistä sen kanssa, montako maalia joku tekee”
- Se on siinä – konkarivalmentaja palaa La Ligaan
- Kylian Mbappé kosiskelee äänestäjiä: tällä kertaa Afrikasta
- Kova tilasto: Atlético ottanut Diego Simeonen aikakaudella enemmän pisteitä Real Madridilta kuin Barcelona
- Positiivisia uutisia Barcelonasta – Frenkie de Jong palasi harjoituskentälle
- Javier Tebas suuttui Real Madridin tiedotteesta – latasi takaisin täydeltä laidalta
- Nyt jysähti! Real Madrid vaatii jälleen potkuja La Ligan puheenjohtajalle
- Kylian Mbappé hävitystä derbystä: ”Askel taaksepäin”
- Javier Tebas suuttui Real Madridin tiedotteesta – latasi takaisin täydeltä laidalta
- Katso: Atlético piikitteli Real Madridia ja José Mourinhoa
- Nyt jysähti! Real Madrid vaatii jälleen potkuja La Ligan puheenjohtajalle
- Positiivisia uutisia Barcelonasta – Frenkie de Jong palasi harjoituskentälle
- Real Madrid pelaa surkeinta alkukautta vuosikausiin
- Näkökulma: kaikki näkevät tämän ongelman paitsi Real Madridin valmentajat
- Kova tilasto: Atlético ottanut Diego Simeonen aikakaudella enemmän pisteitä Real Madridilta kuin Barcelona
- Diego Simeone ylisti Barcelonaa: ”He ovat tällä hetkellä parhaita”
- Kylian Mbappé hävitystä derbystä: ”Askel taaksepäin”
- MD: Barcelona jatkosopimukseen oman kasvattinsa kanssa – mukaan 500 miljoonan euron ulosostopykälä