Villarrealin varapuheenjohtaja José Manuel Llaneza on menehtynyt, kertoo seura tiedotteessaan.

– Seura haluaa ilmaista syvän ja suunnattoman surunsa ja tyrmistyksensä hänen korvaamattoman menetyksensä johdosta ja lähettää vilpittömän rakkautensa ja hellyyttään hänen perheelleen ja läheisilleen.

– José Manuel Llaneza oli yksi seuramme suuren kasvun suurista arkkitehdeistä. Hän liittyi seuraan vuonna 1994 ja hoiti seuran johtajan, toimitusjohtajan ja varapuheenjohtajan tehtäviä, ja hän on yksi espanjalaisen jalkapallon tärkeimmistä hahmoista suuren kyvykkyytensä, lahjakkuutensa, työnsä ja johtajuutensa vuoksi.

Villarreal on julistanut suruajan seuraaviksi päiviksi. Seura pyytää La Ligalta ja Barcelonalta, että joukkueiden välisessä ottelussa vietetään tänään, torstaina, minuutin hiljainen hetki.

Villarreal CF

@VillarrealCF
Hasta siempre, José Manuel. DEP.

🔗 villcf.com/josemanuelllan…