Lähde: Real Madrid päässyt sopuun 80 miljoonan euron pelaajakaupasta

AS Monacon ja Ranskan A-maajoukkueen keskikenttäpelaaja Aurélien Tchouameni siirtyy Real Madridiin, kertoo RMC Sport.
RMC Sportin mukaan Real Madrid ja Monaco ovat päässeet sopuun Tchouamenin, 22, siirtokorvauksesta, joka on peräti 80 miljoonaa euroa.
Myös henkilökohtaisista ehdoista on sovittu ja Tchouameni tulee allekirjoittamaan Realin kanssa viisivuotisen sopimuksen.
Ranskan A-maajoukkueessa viime syyskuussa debytoinut Tchouameni uurasti päättyneellä kaudella yhteensä peräti 50 seurajoukkueottelussa. Kutospaikalla viihtyvä ranskalainen teki kauden aikana neljä maalia ja antoi kaksi maalisyöttöä.
Ota 20 ilmaiskierrosta
Ei omaa rahaa, ei riskiä
- Avaa pelitili Lucky Dinolle.
- Saat heti ilman omaa rahaa 20 ilmaiskierrosta Narcos-peliin!
- Tallettajille lisäksi jopa 400€ bonus + 100 ilmaiskierrosta lisää.
Luetuimmat
- Viestit julki! Sergio Ramos yritti junailla itselleen Ballon d’Orin
- ESPN: Antoine Griezmannin kohtalo selvillä
- Barcelona-tähdellä ei ole aikomustakaan lähteä pois – seurat pääsivät jo sopuun siirtosummasta
- Lähteet: Villarreal menettämässä kaksi avainpelaajaansa Valioliigaan
- Barcelona on valmis luopumaan viime kesän hankinnastaan – unelmasiirrosta tuli jotain ihan muuta
- GdS: Serie A:n espanjalaistähti palaamassa La Ligaan
- Sport: Tässä ovat Barcelonan korvaajaehdokkaat Frenkie de Jongille
- Barcelona-legendasta seuran kakkosjoukkueen uusi päävalmentaja
- Barcelona-pomo soitti Robert Lewandowskille rauhoitellakseen puolalaishyökkääjää – Bayern-tähdellä yksi toive
- Rodrygo vai Vinícius? Entiseltä huippupelaajalta yllättävä mielipide perusteluineen: “Hän on kokonaisvaltaisempi pelaaja”