Virallista: Sevilla hankki kokeneen maajoukkuepelaajan

Sevilla tiedotti perjantaina verkkosivuillaan hankkineensa laitapelaaja Jesús Manuel ”Tecatito” Coronan.
FC Portosta kolmen miljoonan euron siirtosummalla Sevillaan siirtyvä Tecatito, 29, solmi uuden seuransa kanssa kesään 2025 asti ulottuvan sopimuksen.
Tecatito on monipuolinen ja kokenut pelaaja. Hän pystyy pelaamaan oikealla laidalla niin puolustaja, keskikentällä kuin hyökkääjänä. 63 ottelua Meksikon A-maajoukkueessa pelanneen Tecatiton suurimpiin vahvuuksiin kuuluu se, että hän on molempijalkainen pelaaja.
Monterreyn kasvatti pelasi FC Portossa kuuden ja puolen vuoden ajan. Sitä ennen hän edusti hollantilaisseura FC Twenteä kaksi kautta.
Katso MM-kiekon kaikki pelit ilmaiseksi!
- Leijonien ottelut tarjolla kansainvälisen jääkiekkoliiton ilmaisella livestriimillä.
- Viralliset maksuttomat livelähetykset myös kaikista muista otteluista finaali mukaan lukien.
- Vaikka reissun päältä kännykällä tai tabletilla, ilman maksukanavan tilaamista.
Luetuimmat
- La Ligan putoamiskamppailusta tuli odotetun dramaattinen – konkarihyökkääjän missattu rankkari sinetöi putoamisen
- Kylian Mbappén päätös mutkisti Real Madridin kuviot – miltä voisi näyttää suunnitelma B?
- Toimittaja paljasti: Näillä sanoilla Kylian Mbappé kertoi päätöksestään Real Madrid -pomo Florentino Pérezille
- Mestarien liigan ilopilleri Villarreal selviytyi sentään eurokentille – Barcelona kesälomille tappio niskassaan
- La Liga tekee PSG:stä valituksen UEFA:lle – syynä Kylian Mbappén jatkosopimus
- MD: Bayern München hylkäsi Barcelonan tarjouksen Robert Lewandowskista
- Marca: Näin Real Madridin seurajohto reagoi Kylian Mbappén PSG-jatkosopimukseen
- Pelaako Ousmane Dembélé illalla viimeistä kertaa Barcelonan paidassa? – Neuvottelee siirrosta PSG:hen
- ”Ei voi olla totta” – La Liga -pomo jäi sanattomaksi kuultuaan PSG:n tarjouksesta Kylian Mbappélle
- MD: Nämä pelaajat eivät kuulu Xavin suunnitelmiin – saaneet kuulla sen Barcelona-luotsilta