Barcelonan entinen puheenjohtaja Josep Maria Bartomeu joutui pyöräilyonnettomuuteen – mursi solisluunsa
Kuva: Getty Images
Barcelonan entinen puheenjohtaja Josep Maria Bartomeu joutui viime viikonloppuna pyöräilyonnettomuuteen, kertoo Radio Marca.
Bartomeu mursi muun muassa solisluunsa ja joutui sairaalahoitoon. Bartomeun tilanne ei ole kuitenkaan vakava ja 58-vuotias liikemies on jo päässyt sairaalasta kotiin.
Tapaturma tapahtui suositulla pyöräreitillä Barcelonan kantakaupungin läheisyydessä.
Bartomeu toimi Barcelonan puheenjohtaja vuosina 2014-2020. Bartomeu erosi Barcelonan puheenjohtajan paikalta viime syksynä saatuaan vuosien ajan huomattavasti kritiikkiä seuran kannattajilta.
Joan Laporta valittiin Barcelonan puheenjohtajaksi maaliskuussa.
Bartomeu jätti Barcelonan huomattaviin velkoihin ja viime aikoina on paljastunut, miten holtittomasti Bartomeun johtama seurajohto käytti rahojaan ja siten aiheutti seuralle merkittäviä talousvaikeuksia.
LUE MYÖS:
- Entinen Real Madridin hyökkääjä Joselu, 36, uuteen seuraan
- Dani Carvajal etsinyt pitkään uutta työnantajaa – löytyykö sellainen Italiasta?
- Andrés Iniesta ryhtyi valmentajaksi – kertoi kiinnostaako paluu Barcelonaan
- Lähde: Italian suurseurat Real Madridin hyökkääjän kintereillä
- Historiallinen löylytys – Barcelona teki Real Madridista hakkelusta
- Tyly kuitti – Kylian Mbappé uhmasi José Mourinhon ohjetta
- Anthony Gordonille sataa kehuja: ”Päässyt uudelle tasolle”
- Alavésin suomalaistoppari Ville Koski loukkaantui
- Marca: Luottopelaaja jäämässä Atléticoon – allekirjoittaa pian jatkosopimuksen
- Barcelonan Jules Koundé otti kantaa pieneen rooliinsa: ”Ei minulla ole mitään loukkaantumista”