Marca: Atlético jälleen Sevillan apajilla – kiinnostunut Barcelonasta poistuvasta kärjestä
Kuva: Getty Images
Marcan mukaan Atlético on kiinnostunut Munir El Haddadin hankkimisesta jo tammikuun siirtoikkunan aikana.
Munir poistuu Barcelonasta tammikuussa, sillä kärki ei suostunut allekirjoittamaan seuran kanssa uutta jatkosopimusta. Sen johdosta Munir ei mahdu enää loppukaudella Barcelonan kokoonpanoon, ellei seura kohtaa suurta loukkaantumissumaa.
Barcelonan päävalmentaja Ernesto Valverde kommentoi keskiviikkona, että seuran tarkoitus on ratkaista tilanne tammikuun siirtoikkunan aikana. Barcelonan tavoite on myydä Munir noin kolmella miljoonalla eurolla. Hyökkääjän sopimus seuran kanssa päättyy kuluvan kauden jälkeen.
Sevilla on ollut kiinnostunut pidemmän aikaa Munirista. Sevilla oli kiinnostunut myös Chelsean Álvaro Moratasta, mutta viimeisimpien tietojen mukaan Atlético neuvottelee Chelsean kanssa espanjalaiskärjen lainasiirrosta loppukauden ajaksi.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Inter-toppari otti kantaa Barcelona-huhuihin
- Atlético-toppari loukkasi polvensa – ainakin kaksi kuukautta sivussa pelikentiltä
- Bild: Barcelona haluaa tehdä jatkosopimuksen Hansi Flickille – valmentaja epäröi
- MD: Barcelonan seurajohto yllättyi Hansi Flickin ratkaisusta
- MD: Robert Lewandowski herättää kiinnostusta MLS:ssä – saa pian sopimustarjouksen
- Kylian Mbappé iski kaksi maalia – jahtaa edelleen Cristiano Ronaldon ennätystä
- Hansi Flick yllätti kaikki – mikä on Marc-André ter Stegenin rooli nyt?
- Jo kolmas päävalmentaja La Liga -seuralle
- Marc-André ter Stegen palasi maaliin – näin alkoi Barcelonan Copa del Rey -taival
- Copa del Rey näkyy nyt Suomessa!