Valencia-pelaaja harjoituksista ambulanssilla sairaalaan ja kohta leikkaukseen – kausi todennäköisesti ohi
Kuva: Getty Images
Valencian toimistolta kuuluu hyvin synkkiä uutisia.
Francis Coquelin joutui lähtemään tämän päivän harjoituksista ambulanssilla sairaalaan. Hetki sitten Valencian päävalmentaja Marcelino kertoi uutiset: Coquelinin akillesjänne on repeytynyt. Hetki sitten Valencian tiedotteessa sanottiin, että Coquelin leikataan parin tunnin sisään.
Tämän hetken tietojen perusteella näyttää todennäköiseltä, että Coquelinin kausi on ohi.
Loukkaantuminen ei ole suinkaan Coquelinin uran ensimmäinen. Keskikenttämies on joutunut huilaamaan milloin mistäkin syystä lähes jokaisella pelaamallaan kaudella.
Coquelin siirtyi tammikuussa Arsenalista Valenciaan. Kaiken kaikkiaan ranskalainen on pelannut tällä kaudella 26 ottelua. Valenciassa Coquelin on ollut säännöllisesti avauksen pelaaja.
LUE MYÖS:
- Diego Simeone: Ballon d’Or ei kuulu Lamine Yamalille tai Kylian Mbappélle – eikä muillekaan ennakkosuosikeille
- José Mourinho reagoi Lamine Yamalin väitteeseen Kylian Mbappésta
- Tämä Barcelona-tähti yllätti Rodrin täysin – “Aivan uskomaton”
- Barcelona tapasi miehen, jolta voi odottaa seuraavaksi kovia peliliikkeitä
- UEFA teki ison päätöksen – Barcelonalle hyviä uutisia
- Tämä asia sai Rodrin valitsemaan Barcelonan
- Marca: Atlético saattaa saada tähtensä pelikentille Madridin derbyyn mennessä
- Cope: Ernesto Valvede hylkäsi tarjouksen La Ligasta
- Loistavalle startille jatkoa: Real Betis taistelee kärkikahinoissa
- José Mourinho sai tarpeekseen – yksi asia hiertää uudessa pestissä
- José Mourinho sai tarpeekseen – yksi asia hiertää uudessa pestissä
- La Ligassa kauden ensimmäiset päävalmentajapotkut
- Vain yksi on pystynyt samaan – Barcelona-lupaukselta historiallinen temppu kuuden maalin ottelussa
- Pierre-Emerick Aubameyang iski jälleen – 17 vuotta vanha temppu toistui
- Mitä Yan Diomandelta puuttuu suurempaa roolia varten, José Mourinho?
- Lehti: Liverpoolilla kiikarissa jo seuraava Barcelona-pelaaja Ronald Araújon jälkeen
- Loistavalle startille jatkoa: Real Betis taistelee kärkikahinoissa
- Jättihankinta pääsi viimein Real Madridin avauskokoonpanoon – Mourinho: ”Paljon opittavaa taktisella puolella”
- Lamine Yamal: Ansaitsen Ballon d’Orin
- Julián Álvarez sivuun