Inter Milan lähellä kaapata kaksikin pelaajaa Real Madridista
Kuva: Getty Images
Edellisissä MM-kisoissa maalikuninkuuden voittanut ja palkintopöydän putsannut James Rodríguez ei ole noussut Real Madridissa aivan odotetunkaltaiseksi supertähdeksi. Tällä kaudella rooli ja maalimäärä on jäänyt jopa edelliskausia pienemmäksi. Kesällä 26 vuotta täyttävän kolumbialaisen lähtöä Madridista pidetäänkin erittäin todennäköisenä.
Siirtohuhuissa James on yhdistetty useimmin Manchester Unitediin, mutta nyt italialainen Sportitalia kertoo, että Inter Milan on lähellä sopimusta keskikenttäpelaajan kanssa. Inter tavoittelee Real Madridista tuplakaappausta, sillä seura havittelee tosissaan myös portugalilaistoppari Pepeä.
Veteraanipuolustaja Pepen uskotaan solmivan Interin kanssa kaksivuotisen sopimuksen. Jamesin tapauksessa puolestaan odotetaan, että Mestarien liigan loppuottelu jää taakse, jotta neuvotteluja voidaan jatkaa.
Jamesin lähtöä Madridista kannattaa myös yksi Kolumbian kaikkien aikojen jalkapalloilijasta, legendaarinen kiharapää Carlos Valderrama.
– James on pelannut Madridissa kolme vuotta, ja on voittanut La Ligan ja Mestarien liigan. Hänen on aika hankkia uusia kokemuksia. James on riittävän laadukas pelaamaan missä tahansa joukkueessa, Valderrama totesi El Heraldolle.
Lähde: AS
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Romano: Ei Barcelona, Ei Atlético vaan Real Madrid – Bernardo Silva lähellä sopimusta
- Virallista: José Mourinho on Real Madridin uusi päävalmentaja
- Keskikenttäpelaaja poistumassa Barcelonasta
- José Mourinho tapasi Real Madridin seurajohdon – tällaisia hankintoja hän haluaa
- Raphinha: ”Minä ja Vinícius Júnior voimme tuoda kotiin MM-pokaalin”
- Real Madridista lähtevää Álvaro Arbeloaa viedään yllättävään osoitteeseen
- Romano: Maalitykki poistuu Espanjasta
- Pep Guardiola: Mestarien liigalle annetaan liian suurta painoarvoa – ”Tuhoaa projekteja”
- Barcelona-toimittaja: Bernardo Silva siirtyy ennemmin Atléticoon kuin Barcelonaan
- Marcus Rashford jättää Barcelonan
- Marcus Rashford jättää Barcelonan
- Sky: Real Madrid havittelee Valioliigan huippupuolustajaa
- Pep Guardiola: Mestarien liigalle annetaan liian suurta painoarvoa – ”Tuhoaa projekteja”
- Romano: Maalitykki poistuu Espanjasta
- Näkökulma: Oliko Florentino Pérezin lupaus pelkkä strateginen liike?
- Lähde: Huuhkajien Ville Koski sai La Liga -siirron
- Barcelona-toimittaja: Bernardo Silva siirtyy ennemmin Atléticoon kuin Barcelonaan
- Espanja valmistautui MM-kisoihin – näin kävi Perua vastaan
- MD: Barcelonan Raphinha saa jättitarjouksia Saudi-Arabiasta
- Atléticolta täyslaidallinen Real Madridille: ”Saatte meidät nauramaan jopa enemmän kuin Barcelona”