Granadan tuore päävalmentaja José González ymmärtää seuran kannattajien epäilykset hänen kyvyistään. González korvasi tällä viikolla erotetun José Ramon Sandovalin seuran peräsimessä. Kokemattoman valmentajan ainoana tavoitteena on sarjapaikan säilyttäminen.

– Joukkueella, joka halua pysyä pääsarjassa ei voi olla liikaa tavoitteita. Se on päätavoitteemme ja tähtäämme työllämme siihen ensimmäisestä päivästä lähtien, González kommentoi AS:lle.

– On ymmärrettävää, ettei minuun luoteta. En ollut seurassa ja tämä on odottamaton tilanne. Olen luottavainen, että vakuutan heidät hyvillä tuloksilla.

– Emme voi tehdä Granadasta puolustavaa joukkuetta, koska pidän joukkueista, jotka liikuttavat palloa ja pelaavat hyvää jalkapalloa. Haluan yhtenäisen joukkueen 11 hyökkäävällä ja 11 puolustavalla pelaajalla.

González debytoi Granadan peräsimessä sunnuntain vierasottelussa Deportivo la Corunaa vastaan.