Real Madrid saattaa tehdä tammikuussa tuplakaappauksen, sillä seura on Marcan mukaan tiiviisti paraguaylaisten kaksosveljesten Ángel ja Óscar Romeron kintereillä. Kaksikko kuuluu Paraguayn mestarijoukkueen Cerro Porteñon avainpelaajiin ja 21-vuotias parivaljakko pelaa myös Paraguayn A-maajoukkueessa.

Seuran puheenjohtaja José Zapag on kertonut saaneensa useita viestejä Real Madridin johdolta koskien kaksosia, joista Óscar on keskikenttämies ja Ángel target-pelaaja.

– Olemme saaneet sähköposteja ja tapaamme neuvotellaksemme asioista, Zapag kertoi Paraguayn pääkaupungissa Asunciónissa toimivalla radioasema 1080 AM:lle.

Real Madridin edustajat ovat jo matkanneet Paraguayhin neuvottelemaan mahdollisesta siirrosta.

– Tämä on seuran hallituksen asia, mutta saa nähdä mitä tapahtuu. En kiellä etteikö kiinnostusta heihin olisi. Katsotaan sitten jos tarjous tulee, mutta tällä hetkellä ei ole mitään konkreettista, Zapag sanoi.